O placówce

Przedszkole rozpoczęło swoją działalność 1.09.2003 roku, jest placówką niepubliczną. Organem Prowadzącym jest Zgromadzenie Sióstr św. Dominika.

Zadaniem przedszkola jest pomoc rodzinie w wychowaniu i sprawowaniu opieki nad dzieckiem, troska o jego bezpieczeństwo, zdrowie i prawidłowy rozwój. Celem wychowawczym przedszkola jest wszechstronny rozwój osobowy dziecka zgodnie z zasadami personalizmu i pedagogiki chrześcijańskiej.

Przedszkole realizuje podstawę programową wychowania przedszkolnego określoną przez MEN. Przedszkole w realizacji swoich zadań współpracuje z rodzicami dziecka.

Podstawową jednostką organizacyjną przedszkola są  grupy 20 osobowe obejmujące dzieci w zbliżonym wieku, z uwzględnieniem ich potrzeb, zainteresowań i uzdolnień.

Przedszkole jest czynne od 7:00 do 17:00. Okres pracy przedszkola przypada na miesiące wrzesień-lipiec. W sierpniu placówka jest nieczynna.

W przedszkolu realizowane są zajęcia dodatkowe: bezpłatne i płatne (więcej informacji w zakładce "zajęcia dodatkowe").

O przyjęciu decyduje z zasady kolejność zgłoszeń, przy czym pierwszeństwo przysługuje rodzeństwu dziecka aktualnie uczęszczającego.